antivirusine programa

Trumpai apie virusus ir antivirusines programas

Kas yra kompiuterinis virusas?

Kompiuteriniais virusais yra vadinamos įvairios kenkėjiškos programos, kurios sutrikdo kompiuterio darbą ar kitaip jį destabilizuoja.

Kompiuterinis virusas programuotojų požiūriu?

Tai kodas, išsiplečiantis tiek, kad pažeistų kurią nors kompiuterio programą. Jis infekuoja programas instaliuodamas į jas savo kodą. Virusai yra programuojami siekiant pakenkti: ištrinti informaciją, naikinti ir keisti bylas ir t.t.

Kokie yra virusų tipai

  • Tikrieji virusai – tai mažos programėlės, kurios gali prisiklijuoti prie kitų programų ir pradeda veikti tik tada, kai programa yra pradedama vykdyti. Nors šiuo virusu yra užkrečiamos kitos programos, bet infekuotoji dažniausiai veikia įprastai;
  • Nematomi virusai – programos, kurios paslepia atliktus pakeitimus išorinės atmintinės sektoriuose ar bylose;
  • Trojos arkliai – atrodo kaip naudingos programos, tačiau atlieka kenkėjiškus veiksmus;
  • Kirminai – dauginasi, užimdami vis didesnę atminties dalį;
  • Loginės bombos – jos pradeda veikti kai prasideda užprogramuotas, loginis įvykis;
  • Laiko bombos – pradedančios veikti iš anksto nustatytu laiku.

Kaip kovojama su virusais?

Kovai su virusais yra pasitelkiama techninė ir programinė antivirusinė įranga.

  • Techninė antivirusinė įranga yra specialios mikroschemos, kurios tikrina įvedamus įrenginius ir neleidžia patekti virusams.
  • Programinė antivirusinė įranga yra skirstoma pagal atliekamas funkcijas ir veikimo būdą:

1. Antivirusinės programos detektoriai;
2. Antivirusinės programos šalintojai;
3. Antivirusinės programos filtrai.

Kokia antivirusinė programa yra reikalinga būtent jums? Šiais laikais nuo virusų pabėgti yra sunku, tad rekomenduojame apsisaugoti ir pagal siekiamą saugumo lygį, pasitarus su specialistais įsigyti jums tinkančias antivirusines programas.

manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tiktarpmusu.lt tarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomenas.lt manomarketingas.lt manomenas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info kamtoreikia.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt cvpavyzdys.com weboaze.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt
Scroll to Top