Į ką atsižvelgti norint įsirengti apsaugos sistemą?

Įvairūs pavojai tyko visur, įskaitant ir nuosavą būstą. Kasdienybėje gausu daug skirtingų nelaimių, pavyzdžiui, vagysčių, įsilaužimų, gaisrų. Taigi, svarbu ieškoti būdų, kurie padėtų nuo to apsisaugoti arba bent jau informuotų apie galimus pavojus. Greičiausiai nereikėtų stebėtis, jog vis daugiau žmonių susidomi apsaugos sistemomis. Visgi, šių gausu tikrai įvairių, todėl pasirinkti tinkamą variantą gali būti sudėtinga. Taigi – į ką atsižvelgti svarbiausia, jeigu norite įsirengti apsaugos sistemą savo namuose, biure ar kitoje patalpoje?

Kas sudaro apsaugos sistemą?

Apsaugos sistemą sudaro:

  • Centralė. Tai – sistemos smegenys, į kurias jungiami visi kiti komponentai;
  • Klaviatūra. Ji skirta sistemos valdymui, priežiūrai, konfigūravimui ir panašiai;
  • Akumuliatorius ir/arba transformatorius. Jie skirti apsaugos sistemos maitinimui;
  • Davikliai. Tai elementai, leidžiantys fiksuoti judesį, temperatūrą ir kitus faktorius;
  • Magnetiniai kontaktai. Jie naudojami perimetro apsaugai;
  • Sirenos. Jos yra skirtos atkreipti dėmesį ir įprastai sukelia garsą aliarmo metu. 

Laidinė ar belaidė apsaugos sistema?

Apsaugos sistemos gali būti laidinės arba belaidės. Abu variantai pasižymi savais privalumais bei trūkumais. Pavyzdžiui, laidinės sistemos įprastai yra laikomos labiau patikimomis. Visgi, jų įrengimas reikalauja daugiau pastangų ir laiko. Tuo tarpu, belaidės sistemos yra sumontuojamos paprasčiau. Kita vertus, įprastai jos pasižymi kiek didesne kaina, todėl tinka tikrai ne kiekvienam. 

Į ką atsižvelgti norint įsirengti apsaugos sistemą?

Pirmiausia svarbu atsižvelgti į patalpos dydį. Įprastai daviklių apimamas plotas yra ganėtinai ribotas. Taigi, svarbu įvertinti patalpos kvadratūrą, jog būtų galima išvengti aklųjų zonų bei nesaugomų praėjimų. Kita vertus, patys davikliai taip pat gali būti ganėtinai skirtingi. Tad tinkamo varianto pasirinkimas priklauso nuo konkrečios teritorijos bei jos ypatumų. Pavyzdžiui, kai kurioms patalpoms reikia dūmų daviklių, kitoms – nebūtinai. Dalis žmonių taip pat pasirenka priešgaisrinius, vandens nuotėkio, stiklo dūžio daviklius. Visgi, dėl tinkamos apsaugos sistemos visuomet geriausia pasitarti su specialistais. Jie atsižvelgs į konkrečius patalpos ypatumus ir galės pasiūlyti optimalų sprendimą. Tačiau, iš esmės, apsaugos sistema privalo turėti centralę su tinkamu zonų skaičiumi, davikliais ir patogiu valdymo įrenginiu.

Scroll to Top